Порошки від застуди та грипу: список ефективних препаратів

При перших ознаках застуди корисно пропити імуностимулюючі порошки, збагачені аскорбіновою кислотою і противірусну компонентом. Імпортні препарати коштують дорого, хоча і не дозволяють грипу взяти верх. Аналогічні засоби вітчизняного виробництва по ефективності не поступаються зарубіжним препаратам. Вони мають схожий склад, але коштують дешевше, що приваблює споживачів. Спробуємо розібратися, на які порошки можна розраховувати в сезон застуд без шкоди для сімейного бюджету.

Загрузка...

Показання до використання

Пити протипростудні суміші краще всього на ранньому етапі захворювання. При прогресуючому грипі вони принесуть мало користі, хоча посилять ефективність основної терапії. У перелік показань до застосування включені:

  • респіраторні захворювання на будь-якій стадії;
  • підвищена стомлюваність і слабкість на тлі епідемії грипу;
  • клінічні прояви застуди – кашель, нежить, головні болі.

Самі по собі противірусні порошки не лікують, але полегшують стан хворого або заболевающего людини. Порошки від застуди не замінюють основні ліки, які підбираються з урахуванням збудника. Зате вони допомагають прискорити одужання, зміцнити імунітет і запобігти ускладнення застуди чи грипу.

Огляд порошкових препаратів

В основі всіх противірусних порошків – нестероїдні протизапальні засоби. Зазвичай це парацетамол. Завдяки цьому компоненту вдається позбутися ломоти у тілі, нормалізувати температуру і поліпшити загальний стан.

До складу порошків включені блокатори гістаміну та протинабрякові засоби. Вже відразу після вживання засоби людина відчуває полегшення, але воно триває недовго. Це пояснюється тим, що препарат не позбавляє від інфекції і не має прямого впливу на джерело недуги.

Всі порошки зручні в приготуванні. Вони мають нейтральний або приємний смак і швидко знімають симптоми застуди. Назвемо найбільш популярні порошки, які використовуються в сезон ГРВІ.

Назва порошку Дія Дозування
Вікс Актив Симптомакс Плюс Симптоматичний препарат з вираженим запахом чорної смородини. Володіє жарознижуючою властивістю, випускається в пакетиках по 5 р. Присутній у складі фенілефрин характеризується протинабрякову та судинозвужувальну дію. Препарат усуває біль у горлі, нормалізує температуру тіла, усуває біль. Приймати засіб дорослим слід 3 дні після появи симптомів застуди. Максимальна добова доза – 4 пакетики. Особам до 18 років препарат не призначають. Аналогом кошти вважається гранульований препарат Пентафлуцин.
Анвимакс Порошок комбінованої дії. Містить парацетамол і вітамін С, посилений ремантадином і глюконатом кальцію. Анвимакс має антитоксичну дію і швидко купірує симптоматику грипу. Позбавляє від м’язових болів і ознобу, попереджає гарячкові стану. Порошок розводять у половині склянки води і випивають гарячим. Добова доза – 2-3 пакетики. Препарат не використовується при ерозіях і виразках ШЛУНКОВО-кишкового тракту, ниркової недостатності, в дитячому віці та під час вагітності.
Терафлю Порошок на основі парацетамолу з лимонним смаком. Має аналгетичну дію, поліпшує стан слизової носоглотки, усуває симптоматику грипу. Розчинні компоненти розводять в стакані гарячої, але не киплячої води, випивають гарячим, як чай. Тривалість терапії – 5 днів. Засіб не використовують при цукровому діабеті, важких захворюваннях ССС, під час вагітності і до 12 років.
Ганьмаолин 999 Китайський препарат на основі рослинних складників. Цілющі трави підвищують імунний захист, виводять токсини з організму, протидіють вірусних інфекцій. Містить низку, хризантему, эводию і падуб. Ганьмаолин 999 покращує сон і нормалізує роботу центральної нервової системи. Чай п’ють 3-денним курсом в період епідемії. Використання кошти в цілях профілактики знизить ризик захворювання грипом. Аналогічним чином діють рослинні чаї Інститутам і Линкас.
Максиколд Ріно У рейтинг доступних засобів при застуді входить російський препарат на основі аскорбінової кислоти, парацетамолу, фенілефрину та фенирамина. Порошок має судинозвужувальну дію та усуває гіперемію слизових. Підвищує стійкість організму до інфекцій, полегшує стан при прогресуючій ГРВІ. Аналогічно діє Тайлолхот з хлорфеніраміном. Обидва засоби не призначають дітям до 12 років, вагітним і годуючим жінкам. Режим дозування – 2-3 пакетики на добу протягом 3 днів.
Зірочка Флю Пакетоване ліки застосовується для симптоматичного лікування ГРВІ, грипу, гарячкових станів і больового синдрому. Порошок випускається з трьома смаками: малини, лимона і апельсина. Має безліч протипоказань. У разі передозування препарат чинить гепатотоксична дія, підвищує внутрішньоочний і артеріальний тиск. Порошок Зірочка Флю приймають всередину 2-3 рази на день, розводячи вміст пакету в склянці гарячої води. У складі присутні ароматизатори малини, апельсина або лимона. Утриматися від лікування в’єтнамським препаратом доведеться в період грудного вигодовування і вагітності, при нирковій недостатності, алкоголізмі та у віці до 12 років.
Колдрекс Препарат російського виробництва з високим вмістом парацетамолу. Усуває біль у горлі та м’язах, знижує температуру, ліквідує озноб. Дія проявляється через 20-30 хвилин після прийняття ліків. Дія закінчується через 5 годин. Колдрекс не використовують при нирковій і печінковій недостатності, артеріальної гіпертензії. У разі лікування іншими засобами на основі парацетамолу дозування скорочують. Дітям старше 12 років призначають по 1 пакетику три рази на добу. Дорослим – не більше 4 пакетів. Швидкорозчинний порошок розводять у склянці теплої води. Випивають за один прийом. Максимальна тривалість лікування – 5 днів.
Фервекс Ефективний при ГРВІ і ринофарингите. Не рекомендований для профілактики застуди, але допомагає при перших ознаках захворювання. Відрізняється аналгетичну, жарознижувальну та протизапальну дію. Протипоказання до використання: хвороби ШЛУНКОВО-кишкового тракту в стадії загострення, вік до 15 років, перші два триместру вагітності, ниркова недостатність, період ГВ. Фервекс призначається для прийняття всередину по 1 пакетику 3 рази на день. Інтервал між прийомами ліків повинен становити 4 години. Тривалістю терапії як – 3-5 днів.
Антигрипін Голландський препарат, що містить хлорфенамина малеат. Це речовина блокує гістамінові рецептори, усуває набряк, покращує носове дихання. Антигрипін ефективний при ГРВІ з вираженою симптоматикою. Випускається у формі шипучих таблеток для розчинення у воді. Комбінований препарат без цукру призначають дітям з 15 років. Максимальна добова доза – 3 таблетки. Антигрипін не використовується довше 3 днів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:  Міжреберна невралгія: симптоми та методи лікування, таблетки

Список порошків для дітей

Перелік порошків для дітей обмежений. Практично всі засоби дозволені з 12 років, а деякі – з 18 років.

  • Безпечним препаратом вважається гранульований «АЦЦ», його дають дітям з 6 років-в добовій дозі 300-400 мг, яку розподіляють на два прийоми. З 2-3 років пропонують препарат у формі сиропу. Дозування становить 5 мл сиропу 2-3 рази на добу.
  • Білоруський аналог препарату «Ацецекс Фарма». Засіб призначають з 2 років при бронхіті, ГРВІ, муковісцидозі.

У разі вираженого больового синдрому, лихоманки і гострого тонзиліту дітям з 6 років дозволяється давати «Німесил» в половинній дозуванні. Але краще не ризикувати і замінити знеболюючий препарат адекватним аналогом – «Нурофеном», «Ибуклином».

Протипоказання

Будь розчинний препарат має обмеження до застосування. Найчастіше це дитячий вік, вагітність і лактація, хронічні патології печінки і нирок. Засоби, що містять димедрол або його аналоги, під забороною при бронхіальній астмі, епілепсії, виразці шлунка. Повний перелік протипоказань вказаний в інструкції до лікарського засобу.

Побічні ефекти

Якщо препарат приймати всупереч приписам лікаря, то не виключені побічні ефекти терапії. Не можна приймати прострочені порошки, незважаючи на гадану безпека складу. Препарати з парацетамолом провокують слабкість, запаморочення, занепад сил. У перелік побічних ефектів при прийомі антивірусних порошків входять:

  • проблеми з боку травної системи – блювання, нудота, діарея, здуття, метеоризм;
  • пересихання слизових – людина відчуває спрагу, оболонки носа і очей страждають від сверблячки й печіння, у роті не вистачає слини;
  • проблеми з боку центральної нервової системи – занепокоєння, порушення сну, дратівливість;
  • скачки артеріального тиску – найчастіше тиск піднімається. При низькому гемоглобіні і різкому зниженні температури виникають ознаки гіпотонії;
  • алергічні реакції – шкірний свербіж і почервоніння є наслідком впливу фарбувальних пігментів і ароматизаторів. Зазвичай виникають алергічні реакції дерматологічного характеру, рідше – сльозотеча, чхання, закладеність носа;
  • зневоднення – людина відчуває потребу спорожнити сечовий міхур, але не може помочитися, вживання рідини не приносить полегшення.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:  Стоматит у дітей: види, фото, симптоми і методи лікування

Побічні ефекти прийому протизастудних порошків схожі на клінічні прояви грипу, тому відразу їх не вдається ідентифікувати. Щоб лікування не зашкодило, препарати приймають по інструкції і не зловживають парацетамолом, навіть якщо він приносить полегшення.

Відгуки

Ігор: Я не прихильник приймати ліки ще до того, як захворів. Парацетамол – все-таки ліки, яке приймають під час спеки і болю. Навіщо пити з метою профілактики? Краще підтримати імунітет ехінацеєю, малиною, медом. Роблю так протягом 5 років і вже давно забув про застуді. А якщо і хворію, то швидко відновлююся.

Алла: Якщо покладатися тільки на засоби народної медицини, можна від будь-якої болячки отримати ускладнення. Так що я краще поп’ю чайок з аскорбінкою і парацетамолом. Раніше пила Фервекс, а зараз перейшла на Вікс Актив. Якщо на роботі хто зачихает, так я відразу чай заварюю. Деякі називають це самонавіюванням, але ж я дійсно стала менше хворіти, значить, порошки працюють.

Світлана: Дуже складно знайти підходящий засіб для дитини. Синові 6 років, хворіє часто, скоро в школу, а імунітет ніякої. Роблю щеплення від грипу, але все одно захворює, хоча трохи менше. Нещодавно відкрила для себе АЦЦ. Думала, його тільки від кашлю дають, але гранули підходять для профілактики і лікування грипу. Розводиш в водичці і даєш дитині. Сама теж його п’ю. Смачно, корисно і за ціною нормально.

Загрузка...